Marynarki męskie w idealnej symetrii

marynarki-meskie

W dzisiejszych czasach symetria jest tym, co ludzkie oko uznaje na piękne i harmonijne, dlatego też marynarki męskie zawsze powinny zachowywać doskonałą symetrię. Niestety w bardzo wielu przypadkach ludzkie ciało nie jest idealnie symetryczne, dlatego też wiele osób może mieć duży problem z znalezieniem perfekcyjnej marynarki męskiej.

Idealna marynarka męska

Każde ciało ma mniejsze lub większe wady budowy. Marynarki męskie (link) mają za zadanie ukrywanie tych wad, a nie ich uwypuklanie. Marynarkę pod względem symetrii najłatwiej ocenić od przodu. Przy dobrze dopasowanej marynarce, powinno dać się bez żadnego większego problemu poprowadzić pionową linię biegnącą od jabłka Adama, bezpośrednio do krocza przez punkt środkowy. Klatka piersiowa, biodra i ramiona zawsze powinny znajdować się na tym samym poziomie.

Dekoracje w marynarkach męskich

Dekoracje w marynarkach męskich także powinny zachowywać symetrię. Wszystkie ozdobne wykończenia marynarki męskiej powinny mieć swoje lustrzane odbicie na identycznym poziomie z obydwu stron. Zdecydowana większość mężczyzn ma niestety jedno z ramion krótsze od drugiego, dlatego też uzyskanie perfekcyjnej symetrii jest praktycznie niemożliwe. Wystarczy rozpiąć marynarkę, aby przekonać się, czy guziki i dziurki są na identycznym poziomie. Jeżeli różnice są bardzo widoczne, to należy poważnie zastanowić się nad wprowadzeniem poprawek do marynarki.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Marynarki, Odzież męska i oznaczony tagami , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *